HV3640Y152KX6ATHV
Vishay Vitramon
Produkt-Nr.:
HV3640Y152KX6ATHV
Hersteller:
Vishay Vitramon
Beschreibung:
CAP CER 1.5 NF 6KV X7R 3640
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.106" (2.70mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6000V (6kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.360" L x 0.394" W (9.14mm x 10.02mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series HV
Package / Case 3640 (9110 Metric)
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 1500 pF