HVCC103Y6P102MEAX
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
HVCC103Y6P102MEAX
Beschreibung:
HVCC 10KVDC 1000PF 20% Y6P BULK
Benutzer handbuch
Operating Temperature -30°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.748" (19.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.492" (12.50mm)
Voltage - Rated 10000V (10kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.591" Dia (15.00mm)
Temperature Coefficient Y6P
Product Status Active
Ratings -
Series HVCC
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1000 pF