HVR3700001503JR500
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
HVR3700001503JR500
Beschreibung:
RES 150K OHM 1/2W 5% AXIAL
Auf Lager : 54704
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.394" L (4.00mm x 10.00mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 150 kOhms
Series HVR37
Power (Watts) 0.5W, 1/2W