HW0730020000G
Amphenol Anytek
Produkt-Nr.:
HW0730020000G
Beschreibung:
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 3.81MM
Benutzer handbuch
Insulation Height 0.488" (12.40mm)
Number of Levels 1
Current - UL 8 A
Contact Material Phosphor Bronze
Features Mating Flange
Wire Gauge or Range - mm² -
Wire Gauge or Range - AWG 16-28 AWG
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Positions Per Level 7
Number of Positions 7
Torque - Screw -
Termination Style Screwless - Leg Spring, Push-In Spring
Color Black
Wire Strip Length 8-9mm
Type Plug, Female Sockets
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.150" (3.81mm)