HW2150800000G
Amphenol Anytek
Produkt-Nr.:
HW2150800000G
Beschreibung:
TERM BLOCK PLUG 21POS STR 5.08MM
Benutzer handbuch
Insulation Height 0.591" (15.00mm)
Number of Levels 1
Current - UL 10 A
Contact Material Phosphor Bronze
Features Retention Latches (Non-Wire Side)
Wire Gauge or Range - mm² -
Wire Gauge or Range - AWG 12-26 AWG
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Positions Per Level 21
Number of Positions 21
Torque - Screw -
Termination Style Screwless - Leg Spring, Push-In Spring
Color Gray
Wire Strip Length 9mm
Type Plug, Female Sockets
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.200" (5.08mm)