HW2170500000G
Amphenol Anytek
Produkt-Nr.:
HW2170500000G
Beschreibung:
TERM BLOCK PLUG 21POS STR 5MM
Benutzer handbuch
Insulation Height 0.591" (15.00mm)
Number of Levels 1
Current - UL 10 A
Contact Material Phosphor Bronze
Features -
Wire Gauge or Range - mm² -
Wire Gauge or Range - AWG 12-26 AWG
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Color Green
Wire Strip Length 8-9mm
Type Plug, Female Sockets
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.197" (5.00mm)