Zuhause / FET, MOSFET Arrays / IAUC60N04S6L045HATMA1
minImg
IAUC60N04S6L045HATMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
IAUC60N04S6L045HATMA1
Paket:
PG-TDSON-8-57
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IAUC60N04S6L045HATMA1
Auf Lager : 29938
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature Logic Level Gate
Configuration 2 N-Channel (Half Bridge)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1136pF @ 25V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 19nC @ 10V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 4.5mOhm @ 30A, 10V
Supplier Device Package PG-TDSON-8-57
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 13µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40V
Series Automotive, AEC-Q101, OptiMOS™
Package / Case 8-PowerVDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Power - Max 52W (Tc)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 60A (Tj)