Zuhause / Single FETs, MOSFETs / IAUC80N04S6L032ATMA1
minImg
IAUC80N04S6L032ATMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
IAUC80N04S6L032ATMA1
Paket:
PG-TDSON-8
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IAUC80N04S6L032ATMA1
Auf Lager : 4800
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1515 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 25 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 3.29mOhm @ 40A, 10V
Supplier Device Package PG-TDSON-8
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 18µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V
Series Automotive, AEC-Q101, OptiMOS™
Power Dissipation (Max) 50W (Tc)
Package / Case 8-PowerTDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 80A (Tc)
Vgs (Max) ±16V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V