ICB12L50N10PCM1
Carlo Gavazzi Inc.
Produkt-Nr.:
ICB12L50N10PCM1
Hersteller:
Carlo Gavazzi Inc.
Beschreibung:
SENSOR PROX INDUCTIVE 10MM CYL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 70°C (TA)
Ingress Protection IP67
Termination Style Connector
Sensing Distance 0.394" (10mm)
Output Type PNP-NC, 3-Wire
Response Frequency 2kHz
Shielding Unshielded
Product Status Active
Indicator LED
Series ICB
Package / Case Cylinder, Threaded - M12
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 10V ~ 36V