Harris Corporation
Produkt-Nr.:
ICL7106CPL
Hersteller:
Paket:
40-DIP
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
ICL7106 A/D CONVERTER
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
69
$4.142
$285.798
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Data Interface | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 40-DIP |
| Series | - |
| Type | ADC |
| Package / Case | 40-DIP (0.600", 15.24mm) |
| Number of Channels | 2 |
| Voltage - Supply | 5V |
| Mfr | Harris Corporation |
| Package | Bulk |
| Resolution (Bits) | 3.5 Digit |
| Sampling Rate (Per Second) | - |
| Base Product Number | ICL7106 |