Harris Corporation
Produkt-Nr.:
ICL7663SCPA
Hersteller:
Paket:
8-PDIP
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
PROGAMMABLE VOLTAGE REGULATOR
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
102
$2.793
$284.886
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Current - Quiescent (Iq) | 12 µA |
| PSRR | - |
| Voltage - Input (Max) | 16V |
| Output Type | Adjustable/Programmable |
| Number of Regulators | 2 |
| Current - Output | 25mA, 50mA |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | 16V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Control Features | Current Limit, Enable |
| Series | - |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Protection Features | Over Current |
| Mfr | Harris Corporation |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.3V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Package | Bulk |