IES0105S12-H-TR
XP Power
Produkt-Nr.:
IES0105S12-H-TR
Hersteller:
XP Power
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 12V 8DIP SMD
Benutzer handbuch
Voltage - Input (Max) 5.5V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 84mA
Voltage - Input (Min) 4.5V
Package / Case 8-SMD Module, 5 Leads
Efficiency 83%
Mfr XP Power
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Approval Agency UL
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.52" L x 0.33" W x 0.29" H (13.2mm x 8.5mm x 7.3mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series IES01 (1W)
Power (Watts) 1 W