Zuhause / IGBT Modules / IFS150B17N3E4PB11BPSA1
minImg
IFS150B17N3E4PB11BPSA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
IFS150B17N3E4PB11BPSA1
Paket:
Module
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IGBT MOD 1700V 300A 20MW
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
NTC Thermistor Yes
Configuration Full Bridge
Current - Collector (Ic) (Max) 300 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 13.5 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1700 V
Supplier Device Package Module
Series MIPAQ™
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.3V @ 15V, 150A
Package / Case Module
Power - Max 20 mW
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 1 mA