IFX1763XEJV33XUMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
IFX1763XEJV33XUMA1
Paket:
PG-DSO-8
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IC REG LIN 3.3V 500MA 8DSO E-PAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 60 µA
PSRR 65dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 20V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 500mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 31 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package PG-DSO-8
Control Features Enable
Series -
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Mfr Infineon Technologies
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.45V @ 500mA