IFX20002MBV33HTSA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
IFX20002MBV33HTSA1
Paket:
PG-SCT595-5-2
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IC REG LINEAR 3.3V 30MA SCT595-5
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 170 µA
Voltage - Input (Max) 45V
PSRR 60dB (100Hz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 30mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 5.2 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package PG-SCT595-5-2
Control Features Inhibit
Series -
Package / Case 6-SMD (5 Leads), Gull Wing
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
Mfr Infineon Technologies
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.3V @ 20mA