IFX25001TFV33ATMA2
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
IFX25001TFV33ATMA2
Paket:
PG-TO252-3
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IC REG LINEAR 3.3V 400MA TO252-3
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 220 µA
Voltage - Input (Max) 40V
PSRR 60dB (100Hz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 400mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 30 mA
Product Status Obsolete
Supplier Device Package PG-TO252-3
Control Features -
Series -
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
Mfr Infineon Technologies
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 1.2V @ 300mA