IFX25401TEV50ATMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
IFX25401TEV50ATMA1
Paket:
PG-TO252-5
Beschreibung:
IC REG LINEAR 5V 400MA TO252-5
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 220 µA
Voltage - Input (Max) 40V
PSRR 54dB (100Hz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 400mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 25 mA
Product Status Obsolete
Supplier Device Package PG-TO252-5
Control Features -
Series -
Package / Case TO-252-5, DPak (4 Leads + Tab), TO-252AD
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
Mfr Infineon Technologies
Voltage - Output (Min/Fixed) 5V
Voltage Dropout (Max) 0.5V @ 250mA