IFX54441LDV33XUMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
IFX54441LDV33XUMA1
Paket:
PG-TSON-10
Beschreibung:
IC REG LINEAR 3.3V 300MA TSON-10
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 60 µA
PSRR 65dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 20V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 300mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 12 mA
Product Status Obsolete
Supplier Device Package PG-TSON-10
Control Features Enable
Series -
Package / Case 10-TFDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Mfr Infineon Technologies
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.4V @ 300mA