IFX91041EJV33XUMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
IFX91041EJV33XUMA1
Paket:
PG-DSO-8-27
Beschreibung:
IC REG BUCK 3.3V 1.8A 8DSO-27
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Synchronous Rectifier No
Voltage - Input (Max) 45V
Output Type Fixed
Current - Output 1.8A
Output Configuration Positive
Topology Buck
Product Status Obsolete
Supplier Device Package PG-DSO-8-27
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4.75V
Series -
Function Step-Down
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
Frequency - Switching 370kHz
Mfr Infineon Technologies
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V