Zuhause / Single IGBTs / IKA15N65F5XKSA1
minImg
IKA15N65F5XKSA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
IKA15N65F5XKSA1
Paket:
PG-TO220-FP
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IGBT 650V 14A TO220-FP
Auf Lager : 68
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 400V, 7.5A, 39Ohm, 15V
Input Type Standard
Reverse Recovery Time (trr) 50 ns
Switching Energy 130µJ (on), 40µJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 14 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 650 V
Td (on/off) @ 25°C 17ns/150ns
Supplier Device Package PG-TO220-FP
Current - Collector Pulsed (Icm) 45 A
Series TrenchStop®
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.1V @ 15V, 15A
Package / Case TO-220-3 Full Pack
Gate Charge 38 nC
Power - Max 33.3 W