IKW25N120T2XK
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
IKW25N120T2XK
Paket:
PG-TO247-3-21
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IGBT, 50A, 1200V, N-CHANNEL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 600V, 25A, 16.4Ohm, 15V
Input Type Standard
Reverse Recovery Time (trr) 195 ns
Switching Energy 1.55mJ (on), 1.35mJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 50 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Td (on/off) @ 25°C 27ns/265ns
Supplier Device Package PG-TO247-3-21
Current - Collector Pulsed (Icm) 100 A
Series TrenchStop®
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.2V @ 15V, 25A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 120 nC
Power - Max 349 W