Zuhause / Single IGBTs / IKW30N60H3FKSA1
minImg
IKW30N60H3FKSA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
IKW30N60H3FKSA1
Paket:
PG-TO247-3-1
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IGBT 600V 60A 187W TO247-3
Auf Lager : 83
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 400V, 30A, 10.5Ohm, 15V
Input Type Standard
Reverse Recovery Time (trr) 38 ns
Switching Energy 1.38mJ
Current - Collector (Ic) (Max) 60 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Td (on/off) @ 25°C 21ns/207ns
Supplier Device Package PG-TO247-3-1
Current - Collector Pulsed (Icm) 120 A
Series TrenchStop®
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.4V @ 15V, 30A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 165 nC
Power - Max 187 W