Zuhause / Single IGBTs / IKW50N60H3FKSA1
minImg
IKW50N60H3FKSA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
IKW50N60H3FKSA1
Beschreibung:
IGBT TRENCH/FS 600V 100A TO247-3
Auf Lager : 745
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 400V, 50A, 7Ohm, 15V
Input Type Standard
Reverse Recovery Time (trr) 130 ns
Switching Energy 2.36mJ
Current - Collector (Ic) (Max) 100 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Td (on/off) @ 25°C 23ns/235ns
Supplier Device Package PG-TO247-3-1
Current - Collector Pulsed (Icm) 200 A
Series TrenchStop®
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.3V @ 15V, 50A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 315 nC
Power - Max 333 W