Zuhause / Single IGBTs / IKW75N60H3FKSA1
minImg
IKW75N60H3FKSA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
IKW75N60H3FKSA1
Paket:
PG-TO247-3
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IGBT 600V 80A 428W TO247-3
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 400V, 75A, 5.2Ohm, 15V
Input Type Standard
Reverse Recovery Time (trr) 190 ns
Switching Energy 3mJ (on), 1.7mJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 80 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Td (on/off) @ 25°C 31ns/265ns
Supplier Device Package PG-TO247-3
Current - Collector Pulsed (Icm) 225 A
Series TrenchStop®
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.3V @ 15V, 75A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 470 nC
Power - Max 428 W