Zuhause / Single IGBTs / IKY50N120CH3XKSA1
minImg
IKY50N120CH3XKSA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
IKY50N120CH3XKSA1
Paket:
PG-TO247-4
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IGBT 1200V 100A TO247-4
Auf Lager : 194
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 600V, 50A, 10Ohm, 15V
Input Type Standard
Reverse Recovery Time (trr) 255 ns
Switching Energy 2.3mJ (on), 1.9mJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 100 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Td (on/off) @ 25°C 32ns/296ns
Supplier Device Package PG-TO247-4
Current - Collector Pulsed (Icm) 200 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.35V @ 15V, 50A
Package / Case TO-247-4
Gate Charge 235 nC
Power - Max 652 W