Zuhause / Single IGBTs / IKY75N120CH7XKSA1
minImg
IKY75N120CH7XKSA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
IKY75N120CH7XKSA1
Paket:
PG-TO247-4-U10
Beschreibung:
INDUSTRY 14
Auf Lager : 240
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition -
Input Type Standard
Reverse Recovery Time (trr) 90 ns
Switching Energy 1.81mJ (on), 2.02mJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 83 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Td (on/off) @ 25°C 42ns/367ns
Supplier Device Package PG-TO247-4-U10
Current - Collector Pulsed (Icm) 300 A
Series TRENCHSTOP™
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.15V @ 15V, 75A
Package / Case TO-247-4
Gate Charge 550 nC
Power - Max 549 W