Zuhause / Single IGBTs / IKY75N120CS6XKSA1
minImg
IKY75N120CS6XKSA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
IKY75N120CS6XKSA1
Paket:
PG-TO247-4-2
Beschreibung:
IGBT TRENCH 1200V 150A TO247-4
Auf Lager : 81
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 600V, 75A, 4Ohm, 15V
Input Type Standard
Reverse Recovery Time (trr) 205 ns
Switching Energy 2.2mJ (on), 2.95mJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 150 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Td (on/off) @ 25°C 32ns/300ns
Supplier Device Package PG-TO247-4-2
Current - Collector Pulsed (Icm) 300 A
Series TrenchStop™
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.15V @ 15V, 75A
Package / Case TO-247-4
Gate Charge 530 nC
Power - Max 880 W