Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
IKZA40N120CH7XKSA1
Hersteller:
Paket:
PG-TO247-4-U02
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
INDUSTRY 14
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$8.8065
$8.8065
10
$7.5468
$75.468
100
$6.288905
$628.8905
500
$5.549026
$2774.513
1000
$4.994122
$4994.122
2000
$4.679681
$9359.362
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 175°C (TJ) |
| Test Condition | - |
| Input Type | Standard |
| Reverse Recovery Time (trr) | 90 ns |
| Switching Energy | 970µJ (on), 1.01mJ (off) |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 95 A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 1200 V |
| Td (on/off) @ 25°C | 34ns/360ns |
| Supplier Device Package | PG-TO247-4-U02 |
| Current - Collector Pulsed (Icm) | 160 A |
| Series | TRENCHSTOP™ |
| Vce(on) (Max) @ Vge, Ic | 2.15V @ 15V, 40A |
| Package / Case | TO-247-4 |
| Gate Charge | 290 nC |
| Power - Max | 330 W |
| Mfr | Infineon Technologies |
| Package | Tube |
| IGBT Type | Trench Field Stop |
| Base Product Number | IKZA40 |