IL-312-A20P-VF-A1
JAE Electronics
Produkt-Nr.:
IL-312-A20P-VF-A1
Beschreibung:
CONN PLUG 20POS SMD GOLD
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 20
Contact Finish Thickness 4.00µin (0.100µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.061" (1.55mm)
Mfr JAE Electronics
Pitch 0.020" (0.50mm)
Connector Type Plug, Center Strip Contacts
Features Solder Retention
Mated Stacking Heights 2.5mm, 3mm