IL-312-A80P-VF-A1
JAE Electronics
Produkt-Nr.:
IL-312-A80P-VF-A1
Beschreibung:
CONN PLUG 80POS SMD GOLD
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 80
Contact Finish Thickness 4.00µin (0.100µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.061" (1.55mm)
Mfr JAE Electronics
Pitch 0.020" (0.50mm)
Connector Type Plug, Center Strip Contacts
Features Solder Retention
Mated Stacking Heights 2.5mm, 3mm