IL-312-A80S-VF-A1
JAE Electronics
Produkt-Nr.:
IL-312-A80S-VF-A1
Beschreibung:
CONN RCPT 80POS SMD GOLD
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 80
Contact Finish Thickness 4.00µin (0.100µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.085" (2.16mm)
Mfr JAE Electronics
Pitch 0.020" (0.50mm)
Connector Type Receptacle, Outer Shroud Contacts
Features Solder Retention
Mated Stacking Heights 2.5mm, 3mm