IL-G-11S-S3C2-SA
JAE Electronics
Produkt-Nr.:
IL-G-11S-S3C2-SA
Hersteller:
JAE Electronics
Beschreibung:
CONN RCPT HSG 11POS 2.50MM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Number of Rows 1
Number of Positions 11
Color Brown
Contact Type Female Socket
Row Spacing -
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type Friction Lock
Product Status Active
Insulation Material Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Series IL-G
Note Contacts Not Included
Mfr JAE Electronics
Pitch 0.098" (2.50mm)