IMP4-1Q0-1Q0-10
Artesyn Embedded Power
Produkt-Nr.:
IMP4-1Q0-1Q0-10
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 24V 408W
Product Status Active
Efficiency 85%
Mfr Artesyn Embedded Power
Features Adjustable Output, I²C Interface, PFC, PMBus™, Remote Sense, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 300 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 2 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CE, CSA, UL
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 10.00" L x 5.00" W x 2.50" H (254.0mm x 127.0mm x 63.5mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 17 A
Series iMP® (1158W)
Power (Watts) 408W