Texas Instruments
Produkt-Nr.:
INA126PA
Hersteller:
Paket:
8-PDIP
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
IC INST AMP 1 CIRCUIT 8DIP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Output Type | - |
| -3db Bandwidth | 200 kHz |
| Slew Rate | 0.4V/µs |
| Mounting Type | Through Hole |
| Current - Supply | 175µA |
| Current - Input Bias | 10 nA |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Voltage - Input Offset | 150 µV |
| Series | - |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Number of Circuits | 1 |
| Package | Tube |
| Amplifier Type | Instrumentation |
| Current - Output / Channel | 10 mA |
| Base Product Number | INA126 |