Texas Instruments
Produkt-Nr.:
INA191A5IYFDR
Hersteller:
Paket:
6-DSBGA (1.17x0.77)
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
IC CURR SENSE 1 CIRCUIT 6DSBGA
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Slew Rate | 0.3V/µs |
| Gain Bandwidth Product | 27 kHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Supply | 43mA |
| Current - Input Bias | 100 pA |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 6-DSBGA (1.17x0.77) |
| Voltage - Input Offset | 2.5 µV |
| Series | Zero-Drift |
| Package / Case | 6-XFBGA, DSBGA |
| Voltage - Supply Span (Min) | 1.7 V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Number of Circuits | 1 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Amplifier Type | Current Sense |
| Base Product Number | INA191 |