Texas Instruments
Produkt-Nr.:
INA240A1DR
Hersteller:
Paket:
8-SOIC
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
IC CURRENT SENSE 1 CIRCUIT 8SOIC
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$3.1635
$3.1635
10
$2.8405
$28.405
25
$2.68546
$67.1365
100
$2.32731
$232.731
250
$2.20799
$551.9975
500
$1.981225
$990.6125
1000
$1.670908
$1670.908
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Output Type | - |
| -3db Bandwidth | 400 kHz |
| Slew Rate | 2V/µs |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Supply | 1.8mA |
| Current - Input Bias | 90 µA |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Voltage - Input Offset | 5 µV |
| Series | - |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Number of Circuits | 1 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Amplifier Type | Current Sense |
| Base Product Number | INA240 |