Texas Instruments
Produkt-Nr.:
INA253A3IPWR
Hersteller:
Paket:
20-TSSOP
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
IC CURR SENSE 1 CIRCUIT 20TSSOP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Output Type | - |
| -3db Bandwidth | 350 kHz |
| Slew Rate | 2.4V/µs |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Supply | 1.8mA |
| Current - Input Bias | 90 µA |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 20-TSSOP |
| Series | Zero-Drift |
| Package / Case | 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Number of Circuits | 1 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Amplifier Type | Current Sense |
| Base Product Number | INA253 |