TDK InvenSense
Produkt-Nr.:
INMP510ACEZ-R0
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
MIC MEMS ANALOG OMNI -38DB
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Frequency Range | 60 Hz ~ 20 kHz |
| Shape | Rectangular |
| S/N Ratio | 65dB |
| Output Type | Analog |
| Termination | Solder Pads |
| Size / Dimension | 0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm) |
| Current - Supply | 250 µA |
| Direction | Omnidirectional |
| Height (Max) | 0.043" (1.10mm) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Voltage Range | 1.5 V ~ 3.63 V |
| Series | INMP510 |
| Sensitivity | -38dB ±2dB @ 94dB SPL |
| Type | MEMS (Silicon) |
| Mfr | TDK InvenSense |
| Port Location | Bottom |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Impedance | 350 Ohms |
| Base Product Number | INMP510 |