IPAW60R180P7SXKSA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
IPAW60R180P7SXKSA1
Paket:
PG-TO220 Full Pack
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
MOSFET N-CHANNEL 650V 18A TO220
Auf Lager : 1254
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1081 pF @ 400 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 25 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Not For New Designs
Rds On (Max) @ Id, Vgs 180mOhm @ 5.6A, 10V
Supplier Device Package PG-TO220 Full Pack
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 280µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 650 V
Series CoolMOS™ P7
Power Dissipation (Max) 26W (Tc)
Package / Case TO-220-3 Full Pack
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 18A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V