Zuhause / FET, MOSFET Arrays / IPG16N10S4L61AATMA1
minImg
IPG16N10S4L61AATMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
IPG16N10S4L61AATMA1
Paket:
PG-TDSON-8-10
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
MOSFET 2N-CH 100V 16A 8TDSON
Auf Lager : 9980
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature Logic Level Gate
Configuration 2 N-Channel (Dual)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 845pF @ 25V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 11nC @ 10V
Mounting Type Surface Mount, Wettable Flank
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 61mOhm @ 16A, 10V
Supplier Device Package PG-TDSON-8-10
Vgs(th) (Max) @ Id 2.1V @ 90µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100V
Series Automotive, AEC-Q101, OptiMOS™
Package / Case 8-PowerVDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Power - Max 29W
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 16A