Zuhause / FET, MOSFET Arrays / IPG20N04S4L08AATMA1
minImg
IPG20N04S4L08AATMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
IPG20N04S4L08AATMA1
Paket:
PG-TDSON-8-10
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
MOSFET 2N-CH 40V 20A 8TDSON
Auf Lager : 5000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature Logic Level Gate
Configuration 2 N-Channel (Dual)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 3050pF @ 25V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 39nC @ 10V
Mounting Type Surface Mount, Wettable Flank
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 8.2mOhm @ 17A, 10V
Supplier Device Package PG-TDSON-8-10
Vgs(th) (Max) @ Id 2.2V @ 22µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40V
Series Automotive, AEC-Q101, OptiMOS™
Package / Case 8-PowerVDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Power - Max 54W
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 20A