Zuhause / FET, MOSFET Arrays / IPG20N04S4L11AATMA1
minImg
IPG20N04S4L11AATMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
IPG20N04S4L11AATMA1
Paket:
PG-TDSON-8-10
Beschreibung:
MOSFET 2N-CH 40V 20A 8TDSON
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature Logic Level Gate
Configuration 2 N-Channel (Dual)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1990pF @ 25V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 26nC @ 10V
Mounting Type Surface Mount, Wettable Flank
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 11.6mOhm @ 17A, 10V
Supplier Device Package PG-TDSON-8-10
Vgs(th) (Max) @ Id 2.2V @ 15µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40V
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Power - Max 41W
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 20A