IPG20N10S4L22ATMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
IPG20N10S4L22ATMA1
Paket:
PG-TDSON-8-4
Beschreibung:
MOSFET 2N-CH 8TDSON
Auf Lager : 9489
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature Logic Level Gate
Configuration 2 N-Channel (Dual)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1755pF @ 25V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 27nC @ 10V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 22mOhm @ 17A, 10V
Supplier Device Package PG-TDSON-8-4
Vgs(th) (Max) @ Id 2.1V @ 25µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100V
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Power - Max 60W
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 20A