IPL60R125C7AUMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
IPL60R125C7AUMA1
Paket:
PG-VSON-4
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
MOSFET N-CH 600V 17A 4VSON
Auf Lager : 6000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1500 pF @ 400 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 34 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 125mOhm @ 7.8A, 10V
Supplier Device Package PG-VSON-4
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 390µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 600 V
Series CoolMOS™ C7
Power Dissipation (Max) 103W (Tc)
Package / Case 4-PowerTSFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 17A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V