IPP084N06L3GXKSA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
IPP084N06L3GXKSA1
Paket:
PG-TO220-3
Beschreibung:
MOSFET N-CH 60V 50A TO220-3
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 4900 pF @ 30 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 29 nC @ 4.5 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Not For New Designs
Rds On (Max) @ Id, Vgs 8.4mOhm @ 50A, 10V
Supplier Device Package PG-TO220-3
Vgs(th) (Max) @ Id 2.2V @ 34µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 60 V
Series OptiMOS™
Power Dissipation (Max) 79W (Tc)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 50A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V