IPP60R022S7XKSA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
IPP60R022S7XKSA1
Paket:
PG-TO220-3-1
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
MOSFET N-CH 600V 23A TO220-3
Auf Lager : 1076
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 5639 pF @ 300 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 150 nC @ 12 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 22mOhm @ 23A, 12V
Supplier Device Package PG-TO220-3-1
Vgs(th) (Max) @ Id 4.5V @ 1.44mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 600 V
Series CoolMOS™S7
Power Dissipation (Max) 390W (Tc)
Package / Case TO-220-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 23A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 12V