IPP60R330P6XKSA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
IPP60R330P6XKSA1
Beschreibung:
IPP60R330 - 600V COOLMOS N-CHANN
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1010 pF @ 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 22 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 330mOhm @ 4.5A, 10V
Supplier Device Package PG-TO220-3
Vgs(th) (Max) @ Id 4.5V @ 370µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 600 V
Series CoolMOS™ P6
Power Dissipation (Max) 93W (Tc)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 12A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V