IPP80N04S4L04AKSA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
IPP80N04S4L04AKSA1
Paket:
PG-TO220-3-1
Beschreibung:
MOSFET N-CH 40V 80A TO220-3-1
Auf Lager : 388
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 4690 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 60 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Last Time Buy
Rds On (Max) @ Id, Vgs 4.3mOhm @ 80A, 10V
Supplier Device Package PG-TO220-3-1
Vgs(th) (Max) @ Id 2.2V @ 35µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V
Series OptiMOS™
Power Dissipation (Max) 71W (Tc)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 80A (Tc)
Vgs (Max) +20V, -16V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V