International Rectifier
Produkt-Nr.:
IPS2041LTRPBF
Hersteller:
Paket:
SOT-223
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
IPS2041 - AUTOMOTIVE INTELLIGENT
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Input Type | Non-Inverting |
| Output Type | N-Channel |
| Switch Type | General Purpose |
| Output Configuration | Low Side |
| Ratio - Input:Output | 1:1 |
| Voltage - Load | 35V (Max) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Rds On (Typ) | 100mOhm |
| Supplier Device Package | SOT-223 |
| Current - Output (Max) | 1.4A |
| Number of Outputs | 2 |
| Series | - |
| Fault Protection | Current Limiting (Fixed), Over Temperature |
| Package / Case | TO-261-4, TO-261AA |
| Mfr | International Rectifier |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | Not Required |
| Interface | On/Off |
| Base Product Number | IPS2041 |