IPSA70R750P7SAKMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
IPSA70R750P7SAKMA1
Paket:
PG-TO251-3
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
MOSFET N-CH 700V 6.5A TO251-3
Auf Lager : 310
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 306 pF @ 400 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 8.3 nC @ 400 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Not For New Designs
Rds On (Max) @ Id, Vgs 750mOhm @ 1.4A, 10V
Supplier Device Package PG-TO251-3
Vgs(th) (Max) @ Id 3.5V @ 70µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 700 V
Series CoolMOS™ P7
Power Dissipation (Max) 34.7W (Tc)
Package / Case TO-251-3 Short Leads, IPak, TO-251AA
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 6.5A (Tc)
Vgs (Max) ±16V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V